Dzień Kobiet w Polsce i na świecie

sobota, 8 marca 2014

Cześć wszystkim! 
Jak ta sobota szybko leci, no ale tak to jest jak się wstaje o 11 i później robi się wszystko na szybkiego. Lekcji i nauki na poniedziałek mam tyle, że aż głowa mała, a tu tak mało czasu na wszystko, szczególnie na bloga.. Co mogę zauważyć niestety po słabszych statystykach w ostatnim czasie.. No ale nie o tym dziś, bo nie ma po co marudzić w tak słoneczną sobotę, w dodatku w Dzień Kobiet. Właśnie, 8 marca - Dzień Kobiet, więc z okazji tego święta chciałabym życzyć wszystkim kobietą i kobietką wszystkiego najlepszego, spełniania marzeń oraz tego, żebyście codziennie chodziły uśmiechnięte! ;) I z okazji tego święta chcę wam przedstawić jak to święto obchodzi się w innych krajach, a nie tylko w Polsce. Więc do dzieła! Życzę wam miłego czytania. 


Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w: Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom.Na sam początek - Dzień Kobiet w Polsce. 
Wikipedia mówi, że: "Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku".We Włoszech:
Kobiety obdarowywane są gałązkami akacji srebrzystej. Akacje srebrzyste i czekolada są także najczęstszym prezentem w Rosji.W Portugalii:
Często noc 8 marca grupy kobiet świętują na obiadach i przyjęciach "tylko dla pań"
W Rumunii: 
Dzień Kobiet jest równoważny z Dniem Matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom.
W Armenii:
Dyskusja publiczna, której tematem były dwa Dni Kobiet przyniosła rezultat w postaci Miesiąca Kobiet, który trwa pomiędzy 8 marca i 7 kwietnia.

A jak tam wasz Dzień Kobiet? Ja w tym roku jak na razie dostałam kwiatka od taty i od chłopaków z klasy. Wieczorem przyjdzie Krystian też z jakimś prezentem, ciekawe co on wykombinował, no ale zobaczę niedługo.


Życzę jeszcze raz wszystkiego dobrego w tym dniu wszystkim blogerom z całego świata!
Trzymajcie się ciepło! <3

7 komentarzy:

 1. ciekawy post ;) również wszystkiego naj ;*

  agrestaco6.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawzajem ;*

  http://tinnqu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego. : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego ;) !
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. caly dzien z facetem byl dla mnie dobrym dniem kobiet :)
  Wszystkiego Naj!

  OdpowiedzUsuń
 6. no, nareszcie ktoś ciekawie pisze!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja dostałam kilka kwiatków i jakos nie obchodzę tego święta.

  http://dianaashe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia